18 Mart 2013 Pazartesi

Nereye Gidelim: Bandırma?

Geçen iki hafta boyunca staj nedeniyle Bandırma'daydım. Bandırma küçük ama kendini geliştirmiş çalışkan bir ilçe.. Yalnız öyle bir rüzgarı var ki sormayın... (Yel değirmenlerini görünce anlamam gerekirdi... ) Sık sık , çevrede çok bol olan tavuk çiftliklerinin kokusunu taşıyor :(
Bir de Bandırma'da evli çiftler çok genç. Bi bakıyorsun çocuk dediğin insanların kucağında bir bebek :)

Vakit buldukça gezdim ve her fırsatta fotoğraf çektim :) Bunlarda seçmeceler:
Fotoğraf meraklılarının olmazsa olmazı: Deniz fenerleri

Imitasyon istanbul köprüsü akşam vakti gemilerin ışıklarıyla hoş bir görüntü oluşturuyor :)

Bu köprüde hayatımda bir ilk yapıp "üçte yetmez beş tane" diye bağırarak karşımızdan gelen kız grubunun şarkısına eşlik ettim. Ilginç olan biraz sonra uzaklardan bize cevap gelmesiydi: " Ver Allah'ım ver! "


Meydanda tarihi bir bina. Hemen yanında "Barış Manço Kültür Merkezi" var. Diğer yanındaysa eski postahane binası...


Bandırmanın köpekleri gerçekten çok evcil. Sokaklarda özgürce dolaşıyorlar... Sayıları da bir hayli çok. Demek insanlar seviyor :))


Kedileri, ah o kedileri çok yaramaz :))


8 mart kadınlar günü için meydanda eğlence vardı :) Biz de katıldık :)


Bir yel değirmenleri fotoğrafı paylaşmazsam olmaz, rahat edemem.. Her sabah pencereyi açıp rüzgara rağmen bir kare aldım...Manyas kuş cennetine gitmek içimde ukte kaldı :( Neyse tekrar gitmek için bahanesi olur :))


Notlar:
+Manyas kuş cennetine nasıl gidilir?
-Liman AVM ile carrefour arasından geçen yoldan kalkan otobüsler varmış. 19 km'lik kısa bir yolculuktan sonra "ta ta ta taaam" iyi gözlemler dilerim tüm kuş severlere :)

+Ucuz ve kaliteli yemek nerde yenir?
- Ordu caddesinde (meydandan giderken) tren yolunu geçince "Baba balıkçılık" var. Iç taraftaki salonlarında enfes balık ekmeklerini 3,5 liraya yiyebilirsiniz. (Yalnız servisleri biraz yavaş...) Tavsiyem üst kattaki salonlarına çıkmanız ve 5 liralık sardalya tabağı istemeniz. Orta boy bir salata ile 2 kişi bile rahat doyar :) Çay istemeyi de unutmayın :)


+Otobüslerde "bukart" "akbil" benzeri kartlar kullanıyorlar. Kartın yoksa bozuk para atarak yolculuk yapıyorsun. Arabanız yoksa bozuk parasız yola çıkmayın zira kağıt para bozup üstünü veremiyorlar :( bir biniş: 1.75 tl

+Otobüsler çok sık geçiyor, kaçırdım diye panik yapmayın.

+Şehirlerarası otobüs terminali, şehir dışında :(


Eğer iş dışında sadece gezmek için gidecekseniz bir haftasonu yeter diye düşünüyorum...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder