27 Haziran 2008 Cuma

Gereksiz Bilgiler

 • Nokia SMS'i utangaç Fin gençleri için icat ettiğinde tüm dünyada bu kadar tutacağını tahmin etmiş miydi bilmiyorum ama her yıl dünyada 7.3 milyar dolarlık (şimdi bu rakam daha da artmıştır) kısa mesaj gönderiliyormuş.[Bu arada Vodafone'nun, Bir Gençlik Portalı olan Youppo ile günde 10 bedava Sms gönderilebiliyormuş.(Allah kahretmesin, beleşci milletiz :D Ayrıtılı bilgi için; Vodafone Youppo]
 • İlk bikiniyi iki Fransız kafadar yaparmış ki bunlardan biri makine mühendisi Louis Reard'miş.Bikininin adı, ilk atom bombasının test edildiği adanın adı olan Bikini Atoll'dan geliyormuş ve ilk adı da bikini atoll imiş.Amcalarımızın neden bu ismi verdiklerine gelince, bu amcalara göre bikininin erkekler üzerine yaptığı etki bomba patlamasının yaptığı etkiyle eşdeğermiş.O zamanlar buluşlarını tanıtmak isteyen amcalarımız, bikini giyecek bir manken bulamayınca Casino de Paris'te çalışan çıplak dansçı Micheline Bernardini'yi kiralamak zorunda kalmışlar.Ve bu olayda Katolik bir çok ülkenin gündeminde bomba etkisi yapmış.
 • Sherlock Holmes'i yazan Artur Conan Doyle; Holmes'i, tıp fakültesinde ona "Sadece hastayı gözlemleyerek, bu hasta hakkında ne diyebilirsin?" diye soran hocasından esinlenerek ortaya çıkarmış.Buna ek olarak Doyle'ye hala, şöyle şöyle bir vaka var, Holmes bize yardım edebilir mi, tarzında mektuplar geliyormuş :D Bu mektupları gönderenler Doyle'nin rahmetlik olduğunu ve Holmes'in de hayali bir kahraman olduklarını bilmiyorlar galiba :D Bu kadar da olmaz ki canım demeyin.Oluyormuş işte...
 • 17.yy da örümcekler ezilip, diş macununa katılarak çürük dişlerin tedavisinde kullanılıyormuş.İnanamıyorsunuz değil mi, ben de inanamadım!
 • Penisilini bulan Alexsander Fleming onu nasıl ilaç yapacağını bilmiyormuş.Bu yüzden penisilinin ilaç olarak kullanılması 10 yıl gecikmiş ve Avustralyalı Howard Florey'in sayesinde ilaç olarak kullanılmaya başlanmış.
 • Sıradaki bir zamanlar eminim sizin de başına gelmiş bir şey hakkında; patlayan ampüller.(Gerçi artık daha tasaruflu diye floresan(florışıl) lambalar kullanıyoruz ama sonuçta bir süre sonra onlarında miadı doluyor ve olmadık bir zamanda karanlıkta kalıveriyoruz.)Bu lambalar var ya, meğer bunların patlamayanları yapılabiliyormuş!Ama üretilmiyormuş!Tüketim olmazsa para kazanamayacak olan üreticiler, doğal kaynakları israf ederek, bunları patlayan cinsten üretiyorlarmış!
  Bu arada lamba demişken aklıma elektrik ve doğal olarak elektirik zammı geldi. Ben bu zamma "ohaaaa, çüş deve...." diyorum.Daha senenin başında yüzde bilmem kaç zam yapmışlardı!

2 yorum:

 1. vay be ilginçmiş
  ______
  yasasınn cuma geldi
  mutlu haftalar
  mutlu tatıller

  YanıtlaSil
 2. Şu sms'i neden kullanırlar bilmiyorum.Benim bazı arkadaşlarımın yazdığı tek şey şu "slm...nbr..."
  bir arkadaşım bir başka arkadaşıma ertesi günün ders programında edebiyat olup olmadığını sormuş.Sonra cevabı alınca ertesi günün tüm derslerini istemiş.Buna da cevap alınca tüm haftanın ders programını sormuş.Zeka işte...

  O ampülün patlamayanlarından üretmek lazım.Kaynaklarımız tükeniyor.Yeni nesiller ne edecek bu dünyada bilmiyorum...

  YanıtlaSil