3 Mayıs 2008 Cumartesi

Balonla Uçmak...


Nahnu'nun Balonlara tutunmak yazısını okuyunca aklıma başka bir olay geldi..Ve bu olay küçükken her gördüğümüzde anne babamıza belki de zorla aldırdığımız uçan balonlarla uçmayı deneyen ve uçan ilk kişi hakkında..
Bu kişi Larry Walkers..Kamyon şoförü olan bu amcamızın çocukluktan beri hayali, uçan balonlarla uçmakmış.Sene 1982 olduğunda, 33 yaşına gelmiş ve hayalini sevgilisiyle gerçekleştirmeye karar vermişler.Bir tane sıradan aluminyum sandalyeyi bahçeye çıkarmışlar.Amcamız balonları patlatmak için bir tabanca almış yanına ve kendini sandalyeye bağlamış.Sevgilisinin zoruyla yanına birde paraşüt almış.Sandalyeyi yere bağlamışlar, 42 hava balonunu da sandalyeye bağlamışlar.
Amaçları kontrollü bir şekilde havalanıp, 438 metre uzunluğundaki Mojave Desert'i aşıp, Los Angeles yakınlarındaki kız arkadaşının evine inmekmiş.Ama sandalyeyi yere bağlayan ipler birdenbire kontrolsüzce kopunca Larry Amcamız kendini birden neredeyse 5.000 metre yüksekte bulmuş.
Yukarda hava soğuk..Amcamız üşümüş, balonları patlatayım derken, tabancasını yere düşürmüş.Bari balonların iplerini çözeyim demiş, bu seferde o kadar ipi birbirine karıştırmış, düğüm olmuşlar...
Rüzgarın sayesinde amcamız yere epeyce yaklaşmış.Fakat bu seferde sandalyesiyle birlikte yerden 2 metre yüksekteki elektrik tellerine takılmış.Amcamız bu elektrik tellerinden de hiç bir yara almadan kurtulmayı başarmış fakat şehir 20 dakikalık bir elektrik kesintisine maruz kalmış.
Bu olaydan sonra amcamız "Lawnchair Larry" ve "Lawn Chair Pilot" diye anılmaya başlamış.Fakat her güzel şeyin bir bedeli olduğu gibi bu amcamıza, daha sonra para cezası kesmişler.Çünkü yolculuğu sırasında, amcamızı bir pilot farketmiş ve yetkililere havada, bir adamın sandalyesinde oturduğunu söylemiş...
Hayalini gerçekleştirdikten 10 yıl sonra amcamız vefat etmiş.

4 yorum:

 1. Vay be!Ne macera!Teşekkürler paylaştığın için!

  YanıtlaSil
 2. :-) ne enteresan insanlar var. Gerçi komik de olsa hayalinin peşinden gitmiş ve gerçekleştirmiş hayalini.
  Keşke biz de onun kadar cesur olsak hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek adına...
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Oh be ne güzel,cesurca herkese meydan okumuş ve hayalini gerçekleştirmiş imrendim valla.

  YanıtlaSil
 4. Hedefsiz insan boş insandır insanın hedef olacak ki gayreti olsun.
  Hayatta hiçbir şey bedelsiz olmuyor muhakkak bir bedel ödüyoruz.

  YanıtlaSil