12 Şubat 2008 Salı

Fahiş Fiyat (!)

Dün hayatımın en pahaplı fotokopyasını çektirdim.. :-(
İçim cızzz etti, elim cüzdanıma gitmek hiç mi hiç istemedi.Ama gitmek zorundaydı :-( Bir fotokopya 40 kuruş (!) Bir fotokopya çok olsa 25 kuruş olur.Bu ne yaaa! Siz siz olun aşağıda resmi görülen Ofis 2000 kırtasiyecilikten fotokopya çektirmeyin.(Ulan adam bi de toptancı!)

Hakkında biraz daha bilgi toplayayım tüketici koruma derneğine başvurcam(İnşallah)

11 yorum:

 1. Sayın Muallimoğlu'nu okudunuz sanırım. "Fotokopya" demişsiniz de...

  YanıtlaSil
 2. Yazıklar olsun. Bunlar kendilerini nerede sanıyor acaba?
  Geçen hafta Nişantaşında hem de en kıymetli yerinde Rumeli caddesinde fotokopi çektirmek zorunda kalmıştım. sadece 10 kuruş aldılar.
  Peki ya bunlar ne hakla o kadar para alıyorlar ki? Demek bu zibidiler Nişantaşında dükkan açsa bir fotokopiden 5 YTL alacak en az!

  YanıtlaSil
 3. Kuruş konusunda sorunlar hala giderilmedi galiba. Veya dediğin kadar pahalı bir fotokopici. Yakınlarında üniversite varsa etrafındaki kırtasiyeleri tavsiye ederim. Gayet ucuz oluyor.
  (:

  YanıtlaSil
 4. *Recep Hilmi:Okumaz mıyım:D
  *E.Ali:VAlla olabilir.Aç gözlüler.O paranın helal olduğunu mu sanıyorlar acaba???
  *Enes:Rezil olduum:(
  Sabah erkenden kimse görmeden düzeltirim demiştim ama..Yakınlarında üniversite yok :( Yakında başka bir kırtasiye de yok :( Gerçi bizim kampüste de fotokopya çekilecek sadece bir yer var ve orasıda çok ucuz değil ama hiç olmazsa burdan daha ucuz.

  YanıtlaSil
 5. Vişnecim, birçok yerde ticari ahlaktan uzak, bu tip satıcılarla karşılaşıyoruz. İyi yapmışsın, adam burada tükkanın resmini görse nasıl panik olur ama .;)

  YanıtlaSil
 6. Anjelik haklısın adamda ticaret ahlakı diye bir şey yok.Fiyatın normalin üstünde olduğunu söylediğimde bana normal fiyatın bu olduğunu, daha ucuza hiç bir yerde çekilmediğini söyledi.Bir de üstüne üstlük "Nankörsünüz siz, bedava çeksem ona da bir kulp bulursunuz" dedi.
  Aslında 40 kuruş az bir para, sadaka olarak bile vermiyoruz.Fakat şu da bir gerçek 40 kuruş bir ekmek parası.Yani bir fotokopyanın değerinin bir ekmeğe eşit olması adil değil ki eşit olmamalı da.
  Normalin en az 4 kat üstünde bir fiyat söylüyor bunu da bir devlet dairesinin hemen yanında olmasına ve civarda başka kırtasiye olmamasına güvenerek yapıyor.

  YanıtlaSil
 7. Vişnecim, kabul edersen eğer seni mimledim.

  YanıtlaSil
 8. vayy be ne para:((
  ...................
  her ne kadar sadece bir degil 365 gunun sevgi gunu olduguna �nansamda maksat eglenmek olsun :) sevgililer g�n�n�z kutlu olsun :)))

  YanıtlaSil
 9. Sevgili vişne, başlıkda harf hatası var canım yaa gözden kaçtı sanırsam "fatiş" yazıyor bir bak istersen...

  Ayrıca bende bu sömürgeç piyasadan nefret ediyorum artık ya gına geldi valla biri diğerini tutmuyo, hayır birde utanmıyorlar yani ücretin fazlasını talep ederken

  YanıtlaSil
 10. Ne diyorsun biz 50 kuruşa çektiriyoruz o-0 Hatta bazı uyanıklar -hastane, okul yanlarındakiler- 1 ytl'ye çekiyor..

  YanıtlaSil
 11. ÇilekliSüt: Sizin ordakilere hiç laf yok!!
  Allah bildiği gibi etsin, ne diyeyim.

  YanıtlaSil